Najbardziej popularne rodzaje pizzy

Chociaż historia pizzy sięga czasów, kiedy potrawa ta nie była tak bogata i okazała jak dziś, to jednak obecnie możemy poszczycić się wieloma jej rodzajami. Okrągły placek można, wszakże jeść z różnymi dodatkami i przyprawami, nadając całości zupełnie różnych wrażeń smakowych.

I chociaż można spotkać jej bardziej bogate wersje, to jednak Polacy, bardzo często lubią stawiać w przypadku tej potrawy na prostotę. Jakie więc są najpopularniejsze rodzaje pizzy?

 

Przede wszystkim minimalizm – Margherita

Pizza ta należy zdecydowanie do najprostszych, w naszej restauracji podajemy ją z takimi dodatkami jak ser mozzarella i bazylia. Niemniej w jej minimalizmie tkwi właśnie siła, bowiem ze względu na swój sycący charakter, smak ten jest bardzo często wybierany wśród Polaków, a także i samych Włochów, którzy kochają się w tej prostocie swojej narodowej potrawy, będącej zarazem elementem kulturowego dziedzictwa.

 

Kolejna klasyka - Prosciutto

Kolejną pizzą, którą serwujemy w restauracji Pogórzanka, a która wiedzie prym wśród niemalże na całym świecie jest Prosciutto. Podajemy ją z takimi standardowymi dodatkami, jak ser mozzarella i gotowana szynka Cotto – ostatni z wymienionych składników nadaje większego nasycenia słonego posmaku.

 

Rodzime, polskie akcenty – Swojska lub Góralska

Okazuje się, że Polacy wręcz kochają kombinować z daniami, tworząc nieszablonowe kompozycje smakowe. Do nich należy pizza Swojska lub Góralska, można w nich znaleźć takie dodatki, jak cebula, boczek, oscypek lub kiełbasa. Chociaż tejże pizzy nie uświadczysz u nas to jednak w zamian możemy zaproponować podobną - Contadino podawaną z chudym boczkiem Panacetta, delikatnie dojrzewającym salami Napoli, a to wszystko z dodatkiem siekanej czerwonej cebulki.

 

Kontrowersja goniąca kontrowersję - Hawajska

Pizza ta jest albo kochana, albo znienawidzona. Wszystko dlatego, iż połączono w niej standardowe, słone składniki ze słodyczą ananasa. To oryginalne, wręcz nieszablonowe połączenie smakowe może zaskoczyć niejedną osobę! Przynajmniej raz w życiu warto posmakować tego wyjątkowego rodzaju pizzy.

 

Wszystkie te rodzaje znajdziesz w pizzerii Pogórzanka

Znajdująca się w Gdyni restauracja, oferuje wszystkie wymienione rodzaje pizzy, a także jeszcze więcej, zarówno stacjonarnie, jak i z dowozem. Mieszkańców Gdańska i Spotu również zapraszamy do spróbowania szerokiej oferty wyjątkowych smaków.

0
Feed

Zostaw komentarz